Obľúbené skupiny MOONSPELL a ROTTING CHRIST na spoločnom turné nevynechajú ani Bratislavu

Agentúra A & P Media Productions pripravila pre slovenských fanúšikov temnejších žánrov v závere roka 2019 poriadny sviatok. Do Bratislavy zamieria obľúbené skupiny.

MOONSPELL (Por) – dark gothic metal
ROTTING CHRIST (Gre) – melodic black metal
GALADRIEL (Sk) – melodic gothic/doom metal

Streda 20.11.2019, Bratislava – Majestic
Štart: 19:00, vstupné: od 29 €

V rámci európskeho turné zavíta na Slovensko portugalská gothic/dark metalová hviezda MOONSPELL, ktorá v úlohe co-headlinera predstaví fanúšikom nielen skladby z posledného albumu „1755“, ale ich koncert bude zahŕňať aj piesne zo starších albumov. Skupina okolo charizmatického frontmana Fernanda Ribeira na scéne pôsobí 27 rokov, vydala 13 štúdiových albumov a live DVD nazvané „Lisboa Under Spell“. Koncept posledného štúdiového albumu „1755“ vydaného cez Napalm Records je o najsmutnejšom dni ich hlavného mesta Lisabon, ktorý sa udial 1.11.1755. ( 1.11.1755). Kapela na albume pridala na orchestrálnych prvkoch a zboroch, využili predovšetkým agresívne vokály, cítiť na ňom už tradičnú poetickosť a navyše je celý naspievaný v portugalčine.

Ďalšou hviezdou večera bude grécka dark/black metalová legenda ROTTING CHRIST, ktorá prichádza predstaviť svoj čerstvučký a vysoko hodnotený album „Heretics“, ktorý vyšiel len prednedávnom (15. februára) a vyjde prostredníctvom Season of Mist. Album „Heretics“ je inšpirovaný citátmi a vyhláseniami veľkých kacírov v priebehu celej histórie. Líder kapely Sakis Tolis tu namiešal tie najlepšie ingrediencie z posledných štyroch albumov a dokázal pridať aj viaceré nové prvky. Kapela vydala doposiaľ 13 štúdiových albumov a patrí k lídrom na svetovej dark či black metalovej scéne. Koncertné vystúpenia ROTTING CHRIST sa v posledných rokoch vypracovali k dokonalému zážitku a ich klubové koncerty sú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. ROTTING CHRIST sú proste v súčasnosti vo vrcholnej forme, čo potvrdzujú reakcie nadšených fanúšikov z celého sveta.

Ako oficiálny support bratislavskej šou sa predstaví slovenská dark/doomová stálica GALADRIEL, ktorá je na scéne od roku 1995 a vydala osem albumov, síce v súčasnosti z rodinných dôvodov skôr hybernuje, no rozhodne nepovedala svoje posledné slovo. Práve toto bude ich jediný koncert na Slovensku v tomto roku.

Časom sa oznámi zahraničná kapela ako ďalší support. Príď zažiť temný metalový večer plný výbornej dark/ black metalovej hudby v podaní portugalskej hviezdy MOONSPELL, gréckej legendy ROTTING CHRIST a slovenských GALADRIEL do bratislavského Majestic Music Clubu 20.11.2019.

Predpredaj lístkov cez Predpredaj.sk, Predprodej.cz a vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa