Bratislava zažije fínsky metalový uragán BEAST IN BLACK

Pätica hudobníkov predstaví naživo aj na Slovensku aktuálny tretí štúdiový album.

BEAST IN BLACK

BRATISLAVA. Fínsky uragán BEAST IN BLACK mieri na Slovensko, aby aj našim fanúšikom predviedol naživo svoju najnovšiu šou a tretí štúdiový album „Dark Connection“, ktorý uzrel svetlo sveta v októbri 2021.

Kvinteto muzikantov nemalo možnosť ešte prezentovať pred fanúšikmi tento album, kvôli pandémii sa turné viackrát presúvalo.

Európske turné neobíde ani Slovensko

„Po mnohých odkladoch turné a nádeji na lepšie časy, sme radi, že konečne môžeme oznámiť európske turné, na ktorom predstavíme náš nový album Dark Connection. Poďte sa pripojiť a užiť si poriadnu zábavu a radosť naprieč celou Európou,“ odkazuje kapela svojim fanúšikom.

Fantastickou správou je, že ich chystané turné v prvej polovici roka 2023 neminie ani Slovensko. BEAST IN BLACK vystúpia v bratislavskom MMC vo štvrtok 16. marca 2023.

Predskakovali Nightwish

„Dark Connection“ je tretím štúdiovým albumom kapely, ktorá je na scéne od roku 2015. BEAST IN BLACK založil Anton Kabanen po tom, ako opustil skupinu BATTLE BEAST. Už ich debut „Berseker“ z roku 2017 spôsobil na scéne poriadny rozruch. Nie nadarmo si ich ako predkapelu vzali na svoje turné svetoznámi krajania NIGHTWISH.

A to im poriadne pomohlo. Počet ich fanúšikov začal rásť. Album „From Hell with Love“ z roku 2019 upevnil ich postavenie a obľúbenosť. A v októbri 2021 vypustili do sveta zatiaľ posledný album „Dark Connection“.

Ich popularita prudko stúpa

Kombinácia melodiky, silných gitarových základov s doslova až popovo-diskotékových a hymnických refrénov nenechá nikoho chladným. Ťahúňom kapely je grécky spevák Yannis Papadopoulos s fantastickým hlasovým rozsahom.

Popularita kapely stále rýchlo stúpa (už sú dávno niekde inde ako pôvodná skupina zakladateľa BEAST IN BLACK), ich šou sú plné energie, rýchlosti, ekvilibristiky a hymnických popevkov s vydarenou pódiovou šou. A presne na tú sa môžeme tešiť aj u nás na Slovensku.

Neprajníci im vyčítajú až prílišný nádych popu či diska, no ich popularita im dáva jasnú odpoveď. Aj keď je pravdou, že sú len dve cesty. Buď túto kapelu milujete alebo nenávidíte. Nič „medzi“ neexistuje.

Yannis Papadopoulos, Anton Kabanen, Kasperi Heikkinen, Máté Molnár a Atte Palokangas prídu zabaviť slovenských fanúšikov do bratislavského klubu MMC a okrem piesní z albumu „Dark Connetion“ istotne príde aj na ich najväčšie hity ako „Beast in Black“, „Blind and Frozen“ alebo „Crazy, Mad, Insane“. Kapela sľubuje aj špeciálneho hosťa celého turné. Vstupenky na tento koncert si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Prednedávnom BEAST IN BLACK oznámili, že špeciálnym hosťom na ich európskom turné bude populárna grécka power metalová kapela FIREWIND, na čele s hviezdnym gitaristom Gusom G. Tento skvelý hudobník je známy predovšetkým z pôsobenia v sólovej kapele Ozzyho Osbourna, ako aj v skupinách MYSTIC PROPHECY, ARCH ENEMY a DREAM EVIL.

FB Event

Plagát ku koncertu BEAST IN BLACK

Tlačová správa