DEICIDE s novým gitaristom, RHAPSODY v pôvodnej zostave, prvé slovenské kapely na Gothoome

DEICIDE hlásia zmenu v zostave. RHAPSODY ohlásili reunionové turné. Festival GOTHOOM oznámil prvé slovenské kapely. KILLSWITCH ENGAGE s novým klipom. Slávi MILLHOUSE chystajú akustický album.

deicide-2013

DEICIDE ešte v zostave s Jackom Owenom

Death metalisti DEICIDE oznámili, že ich rady opustil gitarista Jack Owen. Nahradil ho Mark English z MONSTROSITY. Kapela momentálne nahráva novú radovku, ktorá by mohla vyjsť začiatkom budúceho roka.

Talianski powermetalisti RHAPSODY (aktuálne však fungujúci pod dvoma názvami) ohlásili reunion s pôvodnými členmi v rámci osláv 20 rokov od vydania prvej nahrávky. Zostavu budú tvoriť Fabio Lione, Luca Turilli, Dominique Leurquin, Patrice Guers a Alex Holzwarth. Na turné odohrajú v celej dĺžke album „Symphony of Enchanted Lands“ a k tomu ďalšie klasické piesne. Na konkrétne termíny turné si však ešte budeme musieť počkať.

Organizátori Gothoomu zverejnili prvé mená slovenských kapiel, ktoré vás prídu zabaviť na tento rodinný festival. „Tak, je tu konečne čas na niečo domáce, čo poviete. GOTHOOM vždy bol je a bude o podpore lokálnej scény. Začneme pekne zostra, jednou z najobľúbenejších kapiel súčasného slovenského undergroundu, ktorou nemôže byť nikto iný než trio (občas duo) ČAD. Svätojurská partia má za sebou množstvo vynikajúcich albumov, koncertov pre plné kluby, hudobných ocenení, ale napríklad aj turné po Brazílii. Momentálne je ich činnosť trocha utlmená, no to sa v blízkej dobe zmení a my si budeme môcť opäť užiť ich nárez so skvelými slovenskými textami a bez kompromisov. Slovenčine holdujú aj ďalší naši hostia, bratislavskí CATASTROFY. Ich kredit ide hore najmä v poslednom období po vydaní albumu „Zbojnícky tanec“. Najpoctivejší thrash s veľmi špecifickým slovenským odtieňom aj vďaka zbojníckym a protispoločenským textovým námetom. Pomalú stránku metalových žánrov nám predvedú SAMSARA. Silne atmosférický doom-death bude niečo, k čomu sa namiesto hromženia a zbesilého moshu môžete nechať unášať na vlnách temných a smutných, ale i melancholických melódií prekladaných hutnými riffmi. Služobne mladších zástupcov tu máme v podobe žilinskej úderky MINOR. Pôvodne štúdiový projekt starého harcovníka, bubeníka Minora zameraný na experimentálnejšie formy extrémneho metalu kombinované s inými žánrami prerástol do živej kapely po tom ako k sebe pribral mladú muzikantskú krv. Formácia je už viac zameraná na priamočiary metal plný groovu a sme si istí, že to roztočia, ako sa patrí. ČAD, CATASTROFY, SAMSARA a MINOR na Gothoome 2017!“

Americká formácia KILLSWITCH ENGAGE natočila nový videoklip ku skladbe „Cut Me Loose“ z ich aktuálnej nahrávky „Incarnate“.

Hutný zvuk, dominantné gitarové riffy, osobité vokály. Takto by fanúšikovia pravdepodobne definovali slovenskú kapelu MILLHOUSE. Svojim novým počinom ale určite prekvapia nejedného skalného poslucháča. Štýl MILLHOUSE sa zaraďuje ťažko, žánrovo sa však pohybuje na hranici medzi rockom a metalom. Nápad nahrať akustický album prišiel celkom spontánne, spoločne s príležitosťou zahrať si pár skladieb v upravenej akustickej podobe. Kapela to zobrala ako výzvu a keďže skvelého materiálu nakoniec vzniklo viac než dosť, rozhodli sa zvečniť tieto skladby vo forme albumu. Album nazvali podľa titulnej skladby, ktorá práve vychádza ako singel s názvom „Owls on the Hunt“. Nahrávka bude  obsahovať spolu desať skladieb, kde okrem nových nájdete aj skladby staršie v celkom novej akustickej podobe. Novinkou sú aj neobvyklé nástroje ako balalajka, ukulele, mandolína či piáno. Táto kombinácia a spracovanie necháva viac vyznieť nosné melódie a harmónie. Skladby v novom šate okrem iného oslovia aj širšie publikum. – Tlačová správa