SLAYER zverejnili novú pieseň! NIGHTWISH plánujú ďalšie DVD

Thrash metalová legenda SLAYER zverejnila novú pieseň! NIGHTWISH budú natáčať ďalšie DVD. MASTODON zrušili účasť na BRUTAL ASSAULT. Ďalšie novinky od AGNOSTIC FRONT, DEEZ NUTS, AVULSED, THURISAZ a SKINLESS.

slayer-2014

SLAYER

Veľká udalosť! SLAYER zverejnili novú pieseň s názvom „When the Stillness Comes“ z ich zatiaľ nepomenovanej štúdiovky, ktorá má vyjsť tento rok. Spomínaná skladba bude súčasťou aj nového LP (limitovaná edícia – 5000 kusov), na ktorom bude ešte aj pieseň „Black Magic“, nahratá počas vystúpenia na minuloročnom festivale Wacken Open Air. Tento zberateľský kus vyjde už zajtra 18. apríla (Record Store Day). „Boli sme na turné v Európe a mali sme tri hodiny cesty v nejakom zasranom minivane, ja som len mizerne sedel na zadnom sedadle. Tak som začal zaznamenávať nenávistné myšlienky. Je to o chlapíkovi, ktorý sa prebudí na mieste činu a uvedomí si, že ich všetkých zabil. Je to vážne cool,“ vyjadril sa k textu novej pesničky gitarista Kerry King. Nižšie nájdete okrem skladby aj náhľad zberateľskej rarity „Black Magic“.

slayer-black-magic

Takto bude vyzerať zberateľská rarita „Black Magic“

NIGHTWISH sa v súčasnosti nachádzajú za morom, kde odštartovali aktuálne veľkolepé turné k aktuálnemu albumu „Endless Forms Most Beautiful“, ktoré neobíde samozrejme ani Slovensko. Ale nie o tom sme chceli. Kapela Tuomasa Holopainena sa chystá vyrobiť ďalšie DVD. V sobotu 25. apríla budú počas koncertu v kanadskom Vancouveri natáčať záznam z koncertu.

Na stránkach festivalu Brutal Assault sa objavila správa, ktorá nepoteší viacerých fanúšikov. „S politováním vám oznamujeme, že američtí MASTODON, kteří dříve potvrdili svoji účast na festivalu, na letošním ročníku Brutal Assaultu nevystoupí. Důvodem je, že kapele se naskytla příležitost ve stejném termínu absolvovat turné po celé Kanadě. Naše následná jednání s cílem dohodnout se na řešení situace vyústila pouze v příslib účasti kapely na Brutal Assaultu v roce 2016. Všem fanouškům se tímto omlouváme. Samozřejmě jednáme s dalšími kapelami, které by mohly být patřičnou náhradou.  Line-up letošního ročníku festivalu chceme postavit na silných kapelách střední velikosti, aby si co nejvíce fanoušků užilo, co je jim blízké.“

Hardcoreové zoskupenie AGNOSTIC FRONT natočilo nový videoklip ku skladbe „A Wise Man“, ktorá pochádza z ich čerstvej, v poradí jedenástej štúdiovej novinky „The American Dream Died“.

Aj DEEZ NUTS majú nový klip. Ten spravili ku piesni „What I Gotta Do“, ktorú nájdete na ich novom albume „Word Is Bond“, ktorý vyjde 24. apríla prostredníctvom vydavateľstva Century Media Records.

Španielski death metalisti AVULSED sú od dnes (17.4.) v štúdiu, kde začnú nahrávať nové EP „Altar of Disembowelment“, ktoré bude obsahovať štyri nové skladby a jeden cover.  Konkrétne pôjde o pieseň „Neon Knights“ od BLACK SABBATH. Nahrávanie prebehne v Overhead Studios, ktoré vlastní bývalý bubeník AVULSED Furni a ten sa postará aj o mix nahrávky. Mastering si už v Unisound Studios vezme na starosti Dan Swanö. Spomínané nové EP by malo vyjsť 9. septembra.

Belgickí doom metalisti THURISAZ natočili nový obrazový materiál ku skladbe „One Final Step“, ktorú nájdete na ich čerstvej novinke „The Pulse of Mourning“.

Znovuaktívna death metalová formácia z New Yorku SKINLESS zverejnila novú skladbu s názvom „Serpenticide“ z ich chystanej štúdiovej dosky „Only the Ruthless Remain“. Na comebackový album sa môžeme tešiť už v júni, presnejšie 2.6., kedy ho na predajne začne importovať label Relapse Records. Novú pieseň nájdete nižšie.