Novinky od AVANTASIA alebo CHILDREN OF BODOM. Phil Anselmo sa nevyznamenal…

AVANTASIA s novým klipom. CHILDREN OF BODOM sa prezentujú zas novým lyric video. Phil Anselmo sa nevyznamenal. Info aj od CROWBAR, SPIRITUAL BEGGARS a  SIGNUM REGIS. Máme pre vás aj pozvánky na 2 pražské koncerty.

avantasia-banner-tobias

AVANTASIA

AVANTASIA sa prezentuje s novým obrazovým materiálom ku skladbe „A Mystery of a Blood Red Rose“ (videoklip nájdete TU), pochádzajúcej z novej štúdiovky „Ghostlights“, ktorá vychádza dnes 29.1. 2016, prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

Fínska formácia CHILDREN OF BODOM zverejnila nové lyric video ku piesni „Horns“, ktorú nájdete na ich aktuálnom albume s názvom „I Worship Chaos“.

Bývalý frontman PANTERY Phil Anselmo ukázal svoj primitivizmus na benefičnej akcii Dimebash, kde si umelci uctili pamiatku Dimebaga Darrella. Výťažok z tohto večera poputoval na fond Ronnieho James Dia na boj s rakovinou. Anselmo začal na konci tejto akcie hajlovať a kričať „White Power“. Z tohto jeho vyšinutého činu sa čoskoro objavilo video, na ktoré sám reagoval: „Bol to žart, vnútorný vtip večera, pretože sme najviac pili biele víno zo všetkých skurvených vecí. Ja kurva všetkých milujem a všetkých nenávidím. Nečakajte odo mňa žiadne ospravedlnenie.“

Sludge metaloví veteráni CROWBAR vstúpia 17. februára do štúdia OCD Recording and Production v Louisiane, kde začnú nahrávať nasledovníka ich zatiaľ poslednej radovky „Symmetry in Black“ z roku 2014. Nová a zatiaľ nepomenovaná štúdiovka by mala vyjsť v lete.

Švédska kapela SPIRITUAL BEGGARS zverejnila artwork nového albumu „Sunrise to Sundown“, ktorý vyjde 18. marca prostredníctvom vydavateľstva InsideOut Music.

spiritual-beggars-sunrise-to-sundown

SPIRITUAL BEGGARS – Sunrise to Sundown

Domáci power metalisti SIGNUM REGIS natočili nový videoklip ku skladbe s názvom „Quitters Never Win“ z ich štúdiovej novinky „Chapter IV: The Reckoning“.

Dvě velká jména death metalu zamíří 27.4. do Prahy. Smíchovský klub MeetFactory se otřese pod náporem amerických CANNIBAL CORPSE a brazilských KRISIUN. Na turné je doplní italský death metal HIDEOUS DIVINITY. CANNIBAL CORPSE patří mezi nejznámější death metalové interprety vůbec. Kapela je proslulá gore tématikou v textech a velmi kontroverzní grafikou. Zatím posledním albem v bohaté diskografii je album „A Skeletal Domain“ (2014). Brazilští KRISIUN patří rovněž ke stálicím death metalu. V roce 1990 založili kapelu tři bratři, kteří jsou v sestavě dosud. Trio loni vydalo album „Forged In Fury“. Vstupenky na tenhle koncert jsou k dispozici ve všech běžných předprodejních sítích, více informací najdete na webu pořadatelské agentury www.obscure.cz. – Tlačová správa.

Islandský post rock/metalový fenomén SÓLSTAFIR navštíví 22. května Prahu, aby zde v Paláci Akropolis předvedl kompletní album „Otta“ (2014), a to za doprovodu smyčcového souboru a klavíru. Unikátní kapela, která svým přístupem dalece přesahuje žánry, chystá navíc výběr skladeb z celé své dvacetileté existence. Vstupenky na koncert SÓLSTAFIR jsou k dispozici ve všech běžných předprodejních sítích, více informací najdete na webu pořadatelské agentury www.obscure.cz. – Tlačová správa.