KVELERTAK budú mať v Bratislave dve predkapely, jednou z nich budú ČAD

V stredu 4. apríla čaká Bratislavu metalový sviatok, keď do Majesticu zavíta v rámci slovenskej koncertnej premiéry nórska šesťčlenná formácia KVELERTAK.

Tento výnimočný večer však nebude len o nej. Organizátori koncertu už zverejnili predkapely, ktoré rozhodne nebudú len do počtu. Slovenské poňatie metalu predvedie zostava ČAD, to nórske okrem KVELERTAK aj ich krajania z kapely SIBIIR.

ČAD

Slovenským fanúšikom metalu ČAD určite netreba bližšie predstavovať. Zoskupenie združené okolo Pištu Vandala má na konte 5 štúdiových albumov. Podstatné je, že ich kvalita stále stúpa, čoho dôkazom je aj to, že podľa portálu Metalopolis je ich ostatný počin “Bastard” (2017) najlepším metalovým albumom uplynulého roka. Nie je preto prekvapením, že je nominovaný aj na Radio_Head Awards v kategórii Hard & Heavy. Ak ju formácia zo Svätého Jura premení na sošku, bude už treťou v ich zbierke – prvé dve pozbierali za albumy “Ťažký kov” (2011) a “Čertova kovadlina” (2014).

SIBIIR budú pre Slovákov oveľa väčšou neznámou. Kapela z Osla je na scéne ešte len od roku 2014, pričom debutovú nahrávku uviedla na trh o dva roky neskôr v nórskom labeli Fysisk Format. Charakterizuje ju mix hardcoru a thrashu, ktorý ocenia nielen fanúšikovia KVELERTAK, ale napríklad aj ešte slávnejších MASTODON. Prestížny magazín Metal Hammer ocenil toto dielo 9 hviezdičkami z 10 možných. SIBIIR vystúpia v MMC ako prví, po nich sa na pódium dostanú ČAD. Presné časy budú zverejnené už čoskoro.

KVELERTAK, hlavná hviezda večera, si do Bratislavy odskočí z “WorldWiredTour” americkej legendy METALLICA. Práve na jeho európskej časti plní úlohu exkluzívneho predskokana. Ľudia v slovenskej metropole však na rozdiel od tejto šnúry uvidia plnohodnotný koncert. Vstupenky na koncert sa momentálne predávajú na www.predpredaj.sk za 18 eur, na mieste za vstup zaplatíte 22 eur.

FB Event

Plagát ku bratislavskému koncertu

Tlačová správa