SOULFLY pridajú v lete pod kotol, po rokoch zahrajú na Slovensku a to hneď dvakrát

Skupina okolo legendárneho Maxa Cavaleru sa predstaví v dvoch najväčších slovenských mestách.

SOULFLY

Jedna z najikonickejších metalových kapiel sveta ohlásila svoje plány na leto 2023. SOULFLY po dlhých 5 rokoch zavítajú na Slovensko, kde sa predstavia hneď dvakrát. V utorok 18. júla sa predstavia v Bratislave (Majestic Music Club) a o deň neskôr zahrajú v Košiciach (Collosseum).

SOULFLY sa opäť tešia na možnosť stretnúť sa so svojimi fanúšikmi na Slovensku a priniesť im svoju brutálnu koncertnú energiu, ktorú treba zažiť naživo. Skupina okolo frontmana Maxa Cavaleru založená v roku 1997 je jednou z najznámejších metalových skupín dnešnej doby, ktorá sa prezentuje výrazným zvukom a textami s politickými a spoločenskými témami.

Ich nateraz posledný album „Totem“ bol vydaný ešte v roku 2022 pod hlavičkou vydavateľstva Nuclear Blast. Obsahuje 11 skladieb a zaujímavosťou je, že v niektorých skladbách sa objavujú zvuky prírody, ako napríklad hukot vodopádu, ktoré spájajú tvrdú metalovú hudbu s tradičnými zvukmi z rôznych častí sveta. Okrem klasických metalových gitár a bicích nástrojov nájdeme na albume aj zvuky didgeridoo, afrických bubnov, tradičných indických hudobných nástrojov a mnoho ďalších. Tieto zvukové prvky pridávajú albumu unikátnu atmosféru a robia ho zaujímavým pre fanúšikov rôznych hudobných žánrov.

Hlavnou myšlienkou albumu je uctievanie zvierat, rastlín a duchov prírody. Vo svojom portfóliu však majú aj množstvo starších hitov, ktoré nechýbajú na žiadnom ich koncerte. Medzi najväčšie pecky jednoznačne patria skladby „Back to the Primitive“, „Jumpdafuckup“, „Prophecy“, „Bleed“, „Eye for an Eye“ a mnohé ďalšie.

Nenechajte si ujsť túto príležitosť vidieť jedného z najplodnejších hudobníkov v metale, ktorý založil SEPULTURU, dokázal ju dostať z Brazílie až na svetovú scénu a získal si mnoho fanúšikov aj spomedzi hudobníkov ako Ozzy Osbourne, Dave Grohl či Corey Taylor. Už 18. júla v Bratislave, Majestic Music Clube a 19. júla v Košiciach v klube Collosseum.

Vstupenky na koncert sú už k dispozícii v predajnej sieti TicketLIVE.sk a na mnohých ich predajných miestach po celom Slovensku.

Banner ku koncertom SOULFLY na Slovensku

Tlačová správa