Noc Besov XIII. – Rituál: Pohanská slávnosť prinesie pod Urpín 5 kapiel, prednášku i remeselné pivo

Trináste pokračovanie jediného pagan/black/folk metalového minifestivalu na Slovensku s názvom Noc Besov prinesie znovu zaujímavú zostavu zo zahraničia.

NOC BESOV XIII. – RITUÁL

JORYJ KLOC (Ukr) – acoustic slavic folk/modern folk
STRYVIGOR (Ukr) – atmospheric black metal
MASSENHINRICHTUNG (Blr) – pagan/symphonic/black metal
MERKFOLK (Pol) – pagan folk metal
PROGLAS (Sk – Trenčín) – melodic progressive black metal

Sobota 3.11.2018, Banská Bystrica – RC Tartaros
Štart: 16:00, vstupné: 17 € (predpredaj) / 20 € (na mieste)

Akcia sa ako vždy uskutoční v banskobystrickom Rock klube Tartaros, tentokrát 3. novembra, a nebude chýbať aj nehudobná časť programu. Zažite jedinečnú pohanskú atmosféru a prídite si vychutnať nasledovné.

JORYJ KLOC z Ukrajiny sa predstavia na Slovensku vôbec po prvýkrát. Ak chceme zadefinovať ich štýl, budeme hľadať škatuľky márne, pretože by sme museli prejsť od etnickej a ľudovej hudby až k moderným hudobným prvkom. Na domácej pôjde sú Joryj Kloc veľmi obľúbenou záležitosťou.

Ďalšou kapelou z Ukrajiny, ktorá bude mať na Slovensku premiéru je STRYVIGOR. Atmosferický black metal, ktorý sa na scéne uchytil hneď debutovým albumom „Forgotten by Ages“. Momentálne však chystajú vydanie nového albumu, ktorý po prvýkrát predstavia v Banskej Bystrici.

Z východnej Európy je aj tretia kapela Noci Besov. Bielorusi MASSENHINRICHTUNG nedávno vydali nový album s názvom „Last Bird of Hope“. Pagan black metal s klávesami a ľudovými vyhrávkami zabodoval u fanúšikov žánru už s albumom „Zakon Zbroi“ z roku 2015.

MERKFOLK je pagan folk metal od našich severných susedov. Mladá poľská formácia vydala tento rok svoj druhý radový album s názvom „Kolovrat“. Chytľavý folk metal s ženským vokálom si v Poľsku získal dostatok poslucháčov, na Slovensku však zažijú svoju premiéru.

Zostavu uzatvorí domáca kapela z Trenčína PROGLAS. Pod hradom Matúša Čáka sa kuje melodický, ale za to čierny kov. PROGLAS, pripravujú nový album s názvom „HerrEthik“, ktorý vyjde 31. októbra v zahraničných vydavateľstvách Vacula Productions a Narcoleptica Productions. Do sveta vypustili momentálne skladbu s názvom „Turčín Poničan“.

Na 13. Pokračovaní Noci Besov sa môžete tešiť aj na prednášku na tému – „Úvod a literatúra k štúdiu slovanského pohanstva“ (autor: šéfredaktor webzinu Bes Webzine).

Tešiť sa môžete aj na vlastné remeselné pivo: Našu vlastnú značku domáceho piva Noc Besov nám navarili spriaznené duše, ktoré chceli akciu podporiť. Na akcii budete mať jedinečnú šancu ho ochutnať.

FB event

Plagát k akcii Noc Besov

Tlačová správa