Špeciálny večer vo Fuge bude zameraný prevažne na black a ambient

Netradičný ambient, blackový a detahový večer zažijete koncom októbra v bratislavskej Fuge. Milovníkov týchto žánrov potešia 4 kapely a prichystaná je aj afterka.

GOATH (Ger) – death/black
THE NEGATIVE BIAS (Aut) – ambient black metal
AIN (Sk) – black metal
0N0 (Sk) – special electroacoustic set
After party:
Kabal (Sk) – industrial/techno/darkness

Sobota 27.10.2018, Bratislava – Fuga

Večer otvorí lokálna podivnosť 0N0 s netradičným elektro-akustickým setom, prichystaným špeciálne pre túto príležitosť a nie nepodobným výplodom paralelnej, experimentálno-improvizačnej formácie 0. Pôjde o kratšie, avšak o to intenzívnejšie vystúpenie.

Druhá v poradí sa predstaví pomerne čerstvá novinka na slovenskej scéne, nitrianske kvarteto AIN, ktoré si podľa dostupných informácií kladie ambiciózny cieľ – návrat k autentickému black metalu. Audiovizuálne záznamy svedčia o surovej produkcii v stredne rýchlom tempe.

Podľa harmonogramu bude nasledovať nekompromisná temnota, THE NEGATIVE BIAS z neďalekej Viedne, ktorá sa pohybuje v zaujímavých polohách s atmosférickými, až ambientnými pasážami. Ide opäť o relatívne nový projekt s jedným LP a splitkom, v ktorom sa postretávali osoby z rôznych kútov rakúskej scény.

O grandiózne vyvrcholenie sa postará do tretice novšie meno – bavorskí GOATH. Dva dlhohrajúce albumy na Ván Records by mali byť medzi iným dôkazom, že tu nepôjde o žiadnu polovičatú záležitosť, ale o nekompromisný náklad, v ktorom sa spája black so surovým death metalom. Táto kapela určite obzvlášť poteší milovníkov tradičného špinavého zvuku.

O zábavu po koncertoch sa postará nechvalne známa postavička bratislavského UG-čka a veľký milovník žánru, ktorému bude večer zasvätený. Kabal prisľúbil adekvátne temnú selekciu elektronickej hudby, na ktorú sa bude možno dať aj pohybovať.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa