Chystá METALLICA ďalší album coverov? Vikernes dostal ban na YouTube

Vyjde „Garage Inc. 2“ od METALLICY? HAMMERFALL zverejnili novú skladbu. Youtube kanál Varga Vikernesa dostal ban. PIPES AND PINTS vydali nový album.

METALLICA

Magazín Kerrang! dal svojim čitateľom v poslednom čísle príležitosť, aby predložili METALLICE svoje otázky. Istý Aran z Leicesteru sa opýtal, aké cover skladby by kapela zaradila pre prípadný album „Garage Inc. 2“. Strohá odpoveď Larsa Ulricha bola: „Počkaj a uvidíš.“ Je tak dosť možné, že kapela chystá ďalší album coverov. Doska „Garage Inc.“ vyšla v roku 1998 a predstavila piesne od formácii, ktoré METALLICU ovplyvnili.

Švédska formácia HAMMERFALL zverejnila klip k novej piesni „(We Make) Sweden Rock“ z chystanej štúdiovky „Dominion“. Tá vyjde 16. augusta u vydavateľstva Napalm Records.

Video gigant YouTube prichádza s novou politikou, ktorá zneprístupní rasistom, xenofóbom či konšpirátorom ich obsah na tejto video databázi. YouTube ide napríklad po videách, ktoré tvrdia, že Židia tajne ovládajú svet, alebo, že biela rasa je nadradená inej rase. Po týchto opatreniach dostal ban aj kanál Varga Vikernesa (BURZUM) s názvom Thulean Perspective.

„The Second Chapter“ se jmenuje nové album pražských PIPES AND PINTS s irským zpěvákem. Kapela tak otevírá novou kapitolu své existence a definitivně potvrzuje novou sestavu. Celtic rock’n’rollovou novinku Pipes pokřtí na podzim hned dvakrát, a to v Brně a Praze. Album stojí na klasickém zvuku Pipes, ale nebojí se ani jiných žánrů. „Od posledního alba jsme bohatší o sedm let životních i hudebních zkušeností. Na nové desce tak zazní vše, co máme rádi,“ přibližuje kapelník Vojtěch Kalina. Novou desku kapela nahrávala v pražském Barrandov Sound a berlínských Red Bull Studios. „Irský zpěvák Travis O’Neill přinesl do kapely větší cit pro melodické linky a tím se i celkový zvuk posunul více do roviny celtic rockové kapely. Z menších klubů teď Pipes sebevědomě míří na velká pódia, otevírají se širšímu publiku, ale současně si zachovávají tvář,” podotýká producent Yarda Helešic. – Tlačová správa