NIGHTWISH a SEPULTURA natočili nové klipy. Poznáme päticu nominovaných albumov na Radio_Head_Awards

NIGHTWISH, MY DYING BRIDE a IHSAHN zverejnili nové skladby. Spoznali sme päticu nominovaných albumov v ankete Radio_Head_Awards. SEPULTURA a HEAVEN SHALL BURN s novými klipmi. SIX FEET UNDER pracujú na novom albume. NAPALM DEATH sa prezentujú novou skladbou. STERCORE opäť v štúdiu.

NIGHTWISH

Fínska kapela NIGHTWISH zverejnila nový singel s názvom „Noise“, ktorý podporený aj veľmi zaujímavým videoklipom. Pieseň pochádza z chystanej nahrávky „Human. :II: Nature.“, ktorá uzrie svetlo sveta 10. apríla vďaka vydavateľstvu Nuclear Blast Records.

SEPULTURA natočila nový obrazový materiál ku skladbe „Means to an End“ z čerstvo vydanej štúdiovky „Quadra“.

Spoznali sme päť slovenských nahrávok za rok 2019 nominovaných v ankete Radio_Head_Awards v kategórii Hard and heavy. O sošku Rádiohláv zabojujú CEREMONY OF SILENCE – Oútis, ČAD – Zabi ma, IONS – Ions, MORNA – Sentient Cultist a STERCORE – Indifference. O víťazovi rozhodne odborná porota v združení zvanom Metalová akadémia.

Doom metalisti MY DYING BRIDE sa hlásia o slovo s lyric videom ku skladbe „Tired of Tears“ zo štúdiovej novinky „The Ghost of Orion“. Album má dátum vydania stanovený na 6. marca prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

IHSAHN prichádza s druhou ochutnávkou z päťskladbového EP „Telemark“ v podobe piesne „Nord“. Spomínané EP vyjde 14. februára u Candlelight Records a predstaví tvrdšiu stránku Ihsahnovej tvorby.

Death metalisti SIX FEET UNDER nahrávajú nový a zatiaľ nepomenovaný album. Zo skromných informácii zatiaľ vieme, že bicie sú nahraté a počas víkendu mala kapela nahrávať gitary.

Grinderi NAPALM DEATH vypustili do sveta novú skladbu „Logic Ravaged by Brute Force“ z rovnomenného EP vydaného 7. februára u Century Media Records.

Domáci deathcoristi STERCORE rozhodne nezaháľajú a v relatívne krátkom čase sa opäť zavreli v maďarskom No Silence Studios s producentom Istvánom Simonom. Kapela má na nový album zatiaľ nahraté dve skladby.

Nemci HEAVEN SHALL BURN majú nový videoklip s výrazným ekologickým podtextom k piesni „My Heart and the Ocean“ z albumu „Of Truth and Sacrifice“. Ten vyjde 20. marca u vydavateľstva Century Media Records.