FÍNSKE STRAŠIDLÁ LORDI EXKLUZÍVNE V ŽIARI NAD HRONOM!

Metalový Mikuláš zanechá darček v Žiari nad Hronom! Trochu iných Mikulášov… LORDI + špeciálni hostia v MsKC!

BEAST OF NOT TOUR BEAST 2013 TOUR

LORDI (Fin)
RAVENCLAW (Sk)
+ support

Sobota 7.12.2013, Žiar nad Hronom – MsKC

Vstupné: 17 (státie)/20 (sedenie) eur

Určite si pamätáte, keď pár rokov dozadu vyhralo známu súťaž Eurovízia, komando príšer z Fínska, heavy metalové zoskupenie LORDI. Kapela bola dovtedy známa hlavne vo Fínsku a západnej Európe, no potom sa stala celosvetovou atrakciou. Samozrejme, senzáciu podporila vizuálna stránka tohto diania, ale asi to nebolo len strašidelnými maskami, že príjemná melodická muzika vyhrala nad zvyšnou ponúkanou na tomto televíznom festivale.

Teraz napriek „upokojeniu“ sa bulváru stále úspešne žijú svojím životom, absolvujú rozsiahne turné, natáčajú videoklipy a hrajú poctivú, heavymetalový hudbu.

Na Slovensku tento krát Mikuláš prinesie darček aj do mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom, aby sme si ho rozbalili hneď nasledujúci deň, v podobe niekoľkých kapiel a strhujúcej javiskovej a hudobnej šou v podaní hlavných aktérov – LORDov. Slovenská zastávka v Žiari nad Hronom bude jedinou na ich aktuálnom turné nazvanom podľa posledného albumu „To Beast Or Not To Beast“ nazvanom „Beast Of Not Tour Beast 2013 Tour“.Kapelu tvorí 5 členov, ktorí fungujú nielen pod maskami ale samozrejme aj pod prezývkami : Amen, Mana, Hella, Mr. Lordi a Ox. Takmer Vianočná časť turné prebehne v mestách ako Viedeň, Praha, Karlsruhe, Budapešť, Mníchov, St. Etienne, ale LORDI si tento rok zahrali aj na megafestivale v Japonsku nazvanom LOUD PARK. Hrávajú tam aj veličiny ako OZZY OSBOURNE a podobní, takže kto dostane pozvánku na LOUD PARK, je to synonymom úspechu.

Koncert LORDI však nebude vystúpením jednej kapely. S kapelou v rámci turné prídu aj dvaja ich hostia. Podrobnosti budeme vedieť v blízkej dobe. Zaujímavosťou je aj to, že kapela ku svojej šou poslala aj zoznam techniky a svetelného parku, ktorý je v konečnom dôsledku tak veľký a náročný, že jeho cena vysoko presahuje honorár kapely! Takže tu pôjde o dôkladne pripravenú vizuálnu (nielen hudobnú) zábavu! Kvôli tomu, že hudobníkom býva v maskách asi poriadne horúco, čo znásobujú aj svetlá a svetelné efekty, kapela žiada aj nemálo výkonných ventilátorov k chladeniu svojich členov.

Samozrejme že sa jedná ešte s ďalším prekvapením k tejto akcii, sledujte hudobné správy na spriaznených weboch ako Valhalla.sk alebo stránku mesta Žiar nad Hronom a www.epg.sk.Z domácej scény sa predstaví skupina RAVENCLAW (Košice), ktorá je zoskupená okolo skromného, ale veľmi talentovaného speváka Maťa Valisku. My už teraz vieme, že o tejto formácii ešte v najbližšej dobe bude počuť, ale nepredbiehajme… Ak ich nepoznáte, zoznámte sa s nimi v Žiari.

Aby sa všetko okolo koncertu kapely LORDI a spol. všetko roztočilo ako sa má, nabudúce si viac predstavíme samotných členov tohto spolku, dáme nejakú biografiu, raritné informácie a urobíme súťaž o vstupenky alebo tričká či CD.

Tlačová správa