DVA SKVELÉ KONCERTY NA ZÁVER MÁJA: ARCH ENEMY A POWERWOLF

Posledný májový týždeň prinesie na Slovensko koncerty dvoch výborných metalových kapiel. Už teraz sa môžete tešiť na ARCH ENEMY a POWERWOLF! Skvelý zážitok prinesie švédska skupina ARCH ENEMY, na čele ktorej stojí nová speváčka Alissa White Gluz (ex-THE AGONIST). Vystúpi v utorok 27. mája 2014 v Bratislave. Metal „od podlahy“ predstaví zostava zložená z hráčov mnohých slávnych skupín. Členovia ARCH ENEMY pôsobia alebo pôsobili v skupinách CARCASS, MERCYFUL FATE, CARNAGE, ARMAGEDDON či SPIRITUAL BEGGARS. Na svojom konte majú ARCH ENEMY 9 štúdiových albumov, jedno live CD, dve DVD a tri EP nahrávky. Medzi najväčšie hity patria „We Will Rise“, „Nemesis“ či „My Apocalypse“. Vstupenky za 24 eur sa predávajú v sieti Ticketportal.

Veľa energie príde aj z Nemecka. Jedna z najzaujímavejších metalových kapiel súčasnosti – POWERWOLF – vystúpi v piatok 30. mája 2014 v bratislavskom klube MMC. Hrdí reprezentanti power metalu ponúknu priestor na pódiu aj špeciálnemu hosťovi zo Slovenska – meno skupiny však bude prekvapením. Vstupenky po 23,- eur sa predávajú v sieti Ticketportal.

Päťčlenná partia vznikla v roku 2003 v meste Saarbrücken. Preslávila sa nielen temnými témami pretavenými do hudobných nápadov, ale aj originálnou vizuálnou šou. Frontman Attila Dorn, absolvent operného spevu na hudobnej akadémii v Bukurešti, vystupuje s charakteristicky pomaľovanou tvárou a pri koncertoch využíva množstvo rekvizít a kulís. Charakteristickou črtou POWERWOLF sú temné témy čerpajúce inšpiráciu v pradávnych príbehoch o vampíroch a vlkolakoch, ale aj v mýtoch a legendách z regiónu Transylvánie. POWERWOLF majú na konte 5 radových albumov a jednu live nahrávku. Patria pod krídla rešpektovaného vydavateľstva Metal Blade Records, ktoré zastrešuje aj velikánov akoAMON AMARTH, KING DIAMOND, CANNIBAL CORPSE, BEHEMOTH či SIX FEET UNDER.

Vstupenky na oba koncerty sa predávajú v sieti Ticketportal.

Tlačová správa