Melanchólia prepletená s viacerými žánrami. Do Bratislavy sa vracajú Angličania ANTIMATTER

Slovenský koncert ANTIMATTER bude jedinou šou v rámci Slovenska, Rakúska a Maďarska.

ústredná postava ANTIMATTER – Mick Moss.

BRATISLAVA. Na Slovensko v júni tohto roka zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá príde predstaviť fanúšikom nový album „A Profusion of Thought“. Deviata štúdiovka v poradí vyšla v novembri 2022.

Kapela ANTIMATTER vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Mick Mossa a bývalého člena kultovej britskej kapela ANATHEMA Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy a jeden živák – „Saviour“, „Lights out“, „Planetary Confinement“ a „Live@K13“. Na týchto prvých albumoch sa Mick a Duncan sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic rockom a trip hopom.

Krátko po vydaní tretieho albumu opustil Patterson skupinu a Mick Moss pokračuje v kapele sám, pričom vydal štvrtý album „Leaving Eden“. Piesne z tohto albumu sú lepšie ako kedykoľvek predtým. V priebehu rokov sa tvorba kapely neustále vyvíjala.

Nahrávky „Fear of a Unique Identity“ a „Judas Table“ sú toho len dôkazom. Tvorbu kapely je ťažko presne zadefinovať, ide o jedinečnú zmes melancholického progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.

„Keďže sa toto leto koná niekoľko veľkých európskych festivalov kde vystúpime, nemohli sme odolať a pridali sme do nášho programu niekoľko exkluzívnych vystúpení. Bude super rozšíriť a Profusion of Thought turné a odskúšať tak niekoľko ďalších skladieb naživo,“ povedal líder kapely Mick Moss.

A slovenských fanúšikov môže tešiť, že medzi tieto exkluzívne vystúpenia zaradili ANTIMATTER aj Bratislavu, kde sa predstavia v utorok 13. júna v Randal Clube. Mick sa už na slovenských fanúšikov teší a verí, že si koncert spoločne užijú.

Koncerty tejto bandy sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom, ich šou je určená nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku.

Predskokanom ANTIMATTER bude známa bratislavská prog metalová formácia CASTAWAY. Lístky na toto podujatie kúpite na TOMTO ODKAZE.

FB Event

Plagát ku koncertu ANTIMATTER v Bratislave

Tlačová správa