Brutal Assault sa hlási o slovo, SATYRICON, ARCH ENEMY, MOONSPELL a ďalší. Havária FEAR FACTORY v Nemecku

Festival BRUTAL ASSAULT potvrdil ďalšie zvučné mená. FEAR FACTORY mali haváriu. MEGADETH zverejnili nový singel. CANDLEMASS zverejnili ochutnávku z chystaného EP. BRAINSTORM nahrali nový klip. Info aj od slovenských kapiel RUST2DUST a CATASTROFY.

brutal-assault-21-2016-banner

Banner 21. ročníka Brutal Assault

Festival BRUTAL ASSAULT potvrdil ďalšie kapely pre svoj 21. ročník. Prví v poradí sú belgickí death metalisti ABORTED, ďalej velikáni švédskeho melodic death metalu ARCH ENEMY, ich žánroví súputníci DARK TRANQUILLITY, technickí thrash metalisti CORONER. Tešiť sa môžeme už teraz aj na zástupcov moderny, nemeckých ESKIMO CALLBOY, oldschool death metal v podaní GRUESOME, experimentátoov HYPNO5E a LEPROUS, gothic metalových MOONSPELL, egyptológov NILE, death metalových veteránov OBITUARY, fínskych OMNIUM GATHERUM, black metal prídu reprezentovať japonskí SIGH, nórska dvojica TAAKE. V tejto várke kapiel je istotne najväčším lákadlom SATYRICON, ktorí zahrajú celý album „Nemesis Divina“. Festival Brutal Assault prebehne v dňoch 10.-13. augusta 2016 vo vojenskej pevnosti Josefov.

Industrial metalová kapela FEAR FACTORY bola účastníkom havárie autobusu v stredu 25. novembra, keď sa presúvali na ďalší koncert do Mníchova v rámci európskeho turné. „Všetci sú v poriadku, len trochu otrasení. Nepomôže to, keď je 4:30 ráno a vonku sneží,“ vyjadril sa gitarista Dino Cazares. Nižšie nájdete fotku tourbusu FEAR FACTORY po nehode.

fear-factory-bus-crash

Tourbus FEAR FACTORY po nehode

Legendám MEGADETH vychádza práve dnes (27.11.) nový, 12-palcový singel „The Threat Is Real“, z ktorého si na TOMTO ODKAZE môžete vypočuť titulnú skladbu. Spomínaný singel obsahuje ešte jeden zásek, konkrétne cover skladbu „Foreign Policy“ od FEAR a obe skladby nájdete na novom štúdiovom albume „Dystopia“. Ten vyjde 22. januára prostredníctvom vydavateľstva Tradecraft.

Doom metalisti CANDLEMASS oslávia 30 rokov na scéne novým, štvorskladbovým EP, ktorého vydanie je naplánované na začiatok budúceho roka prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records. Nižšie nájdete prvú ochutnávku zo spomínaného EP.

Nemeckí power metalisti BRAINSTORM sa prezentujú novým videoklipom ku piesni „The World To See“, ktorá sa bude nachádzať na ich chystanej novinke „Scary Creatures“, ktorá sa na pulty predajní dostane vďaka labelu AFM Records.

Pomaly, ale isto začína byť šum aj okolo bratislavskej partie RUST2DUST. V týchto dňoch zverejnili nové lyric video k novému singlu „November“. Áno, dobre tušíte. RUST2DUSt chstajú nový album, ktorý sa bude volať „Vortex“, nájdete na ňom aj spomínanú pieseň a na celý album sa môžete tešiť už v januári.

Zbojnícki thrash metalisti CATASTROFY natočili nový videoklip ku skladbe s názvom „Krik a beznádej“ z ich aktuálnej štúdiovky „Zbojnícky tanec“. Po zhliadnutí klipu určite dáte za pravdu, že opäť neostali nič dlžní svojej povesti. Tento klip jednoducho musíte vidieť!