Rock pod Kameňom hlási prvé kapely: Už štvrtkový program bude výnimočný, festival ním prekonal míľnik

Tohtoročný hudobný festival Rock pod Kameňom otvoria tri zvučné mená zo zahraničia. Na Sninských rybníkoch zahrá trojica metalových/rockových skupín, ktoré fanúšikom netreba zvlášť predstavovať!

O otvorenie štrnásteho ročníka rockového open air festivalu Rock pod Kameňom, ktorý sa radí medzi najväčšie rockové festivaly na Slovensku, sa postarajú skupiny WITHIN TEMPTATION, KABÁT a WANASTOWI VJECY. Všetky hudobné formácie sú známe skvelými pódiovými šou a množstvom vydarených skladieb.

rpk-stvrtok

Prvé kapely RPK

„Sme radi, že sa nám opäť podarilo pritiahnuť známe české kapely KABÁT a WANASTOWI VJECY. Obe skupiny sú u nás ako doma a vždy potešia našich fanúšikov. Veľkou novinkou tento rok bude kapela WITHIN TEMPTATION, ktorá patrí k tomu najlepšiemu v rámci žánru v Európe. Na našom festivale vystúpia vo štvrtkovom programe,“ informoval Marián Križánek.

Asi najznámejšia a najuznávanejšia česká kapela, ktorá vznikla u našich susedov. KABÁT znova príde rozhýbať dav pod Sninským kameňom. Rocková legenda tvorená päticou vystúpi na pódium už vo štvrtok, aby tak mohla otvoriť brány najlepšieho východoslovenského rockového festivalu. Skupina ukončila úspešný rok a získala multiplatinovú dosku za predaj albumu „Do pekla/Do nebe“. Aj tento rok uvidíme KABÁT na slovenských festivaloch iba zriedka, preto je úžasnou správou, že práve po štyroch rokoch Pepa Vojtek s kapelou navštívi Rock pod Kameňom.

Chýbať nebudú ani WANASTOWI VJECY, ktorí sa na festivale cítia a vracajú sa ako keby domov. Po minulých vystúpeniach, kedy kapela získala na festivale obrovský dav priaznivcov, sa tento rok vrátia znova. Robert Kodym ešte minulý rok prezradil, že od septembra sa začína intenzívne nahrávanie nového albumu. Kedy presne nové CD vyjde, to nevieme povedať, ale snáď si ho budeme môcť zakúpiť na Rock pod Kameňom medzi prvými.

within-temptation-rock-pod-kamenom

WITHIN TEMPTATION

Vďaka ďalšiemu potvrdenému hosťovi WITHIN TEMPTATION sa fanúšikovia môžu tešiť aj na kvalitný symfonický metal. Holandskí WITHIN TEMPTATION presvedčili slovenských priaznivcov o skvelej forme už dvoma vystúpeniami, tentoraz známu symphonic/gothic metalovú formáciu čaká po prvýkrát vystúpenie pod holým nebom v rámci letného festivalu na východnom Slovensku.

WITHIN TEMPTATION tento rok slávia 20 rokov na scéne, za ten čas si stihli vybudovať u fanúšikov výborné meno. Skupinu založili v roku 1996 speváčka Sharon den Adel a gitarista Robert Westerholt. Obaja hrajú vo formácii dodnes, okrem nich ju tvoria ďalší gitaristi Ruud Jolie a Stefan Helleblad, basgitarista Jeroen van Veen, klávesák Martijn Spierenburg a bubeník Mike Coolen.

WITHIN TEMPTATION dosiaľ majú na konte šesť albumov, posledným je „Hydra“ z roku 2014. „Hydra“ je prvou doskou skupiny, ktorú nahrávala s tromi gitaristami po tom, čo sa k skupine pridal Helleblad. Vydarený album zahŕňa niekoľko skladieb s hosťujúcimi interpretmi vrátane songu „Paradise (What About Us?)“, na ktorom spolupracovala bývalá speváčka NIGHTWISH Tarja Turunen. Na albume sa objavili aj raper Xzibit, spevák Howard Jones či rocker Dave Pirner zo skupiny SOUL ASYLUM.

Doposiaľ medzi ďalšími účinkujúcimi môžeme nájsť Aleša Brichtu, ktorý vystúpi počas piatkového programu. Čoskoro pribudnú domáce a mnohé iné zahraničné mená, medzi ktorými nebudú chýbať ani headlineri zvyšných dvoch dní festivalu Rock pod Kameňom.

Vstupenky na 14. ročník Rock pod Kameňom sú v predpredaji za 25 € na predajných miestach v rámci mesta Snina (Cafe Capri) alebo prostredníctvom formulára na webovej stránke festivalu. Pri nákupe prostredníctvom formulára môžete využiť kamarátsku zľavu 7+1 zadarmo (pri kúpe 7 permanentiek dostanete ôsmu zadarmo).

Viac informácii nájdete na webe festivalu alebo na facebookových stránkach. Festival Rock pod Kameňom sa uskutoční 4.-6. augusta 2016 v rekreačnej oblasti Sninské rybníky.