KILLFEST TOUR V BRATISLAVE SA BLÍŽI

KILLFEST TOUR 2010
OVERKILL (USA)
SUICIDAL ANGELS (GRE)
SAVAGE MESSIAH (UK)
CRIPPER (GER)

13.02.2010 Bratislava – Majestic Music Club (ex-Babylon)
19hod, predpredaj 23 €(www.ticketportal.sk), na mieste 25 €
V sobotu dňa 13.02.2010 sme pripravili pre všetkých milovníkov metalovej hudby lahôdku pod názvom KILLFEST TOUR 2010, kde sa ako headliner predstaví  po prvýkrát na Slovenskom území thrash metalová legenda z U.S.A. nesúca názov OVERKILL! Je to zároveň aj oslava 25.výročia kapely od vydania prvého legendárneho albumu “Feel The Fire“.
Jedná sa iba o jedinú show v rámci strednej a východnej Európy a to práve na Slovensku. Killfest Tour 2010 ma naplánovanú zastávku v Bratislave, v novootvorenom MAJESTIC MUSIC CLUB-e (bývalý Babylon), kde  sa po boku OVERKILL  predstavia ešte kapely SUICIDAL ANGELS, SAVAGE MESSIAH, CRIPPER. Ale pekne poporiadku. OVERKILL  vydávajú nový album 29.1.2010 nesúci názov “Ironbound“  a podľa vyjadrení známych médií a muzikantov (ohlasy pozri nižšie) sa jedná o najlepší album od čias Horrorscope a najlepší thrashový album roka 2010! OVERKILL, taktiež sľubujú špeciálnu show, keďže ako sa vyššie spomína je to zároveň aj Tour, kde kapela oslávi svoje 25.výročie od vydania prvého oficiálneho albumu. Môžeme očakávať skladby, ktoré kapela dlhšiu dobu nehrala a sú žiadané od fanúšikov! Kapela sa rozhodla pre toto výročné tour urobiť len jednu zástavku v rámci východnej a strednej Európy a sme veľmi radi, že práve nám sa podarilo potvrdiť pre Slovensko túto exkluzívnu show tejto legendy amerického thrash metalu. Kapela aj manažment sa rozhodli pre Slovensko aj vďaka tomu, že ešte nikdy nevystupovali na našom území a preto je aj kapela plná očakávania a sľubujú show na ktorú vraj len tak ľahko nezabudneme, tak preto sa nenechajme zahanbiť!
  Predskokanmi budú grécki thrasheri nesúci názov SUICIDAL ANGELS , ktorí svoje prvé EP vydali v roku 2004 pod názvom “Bloodthirsty Humanity“, ktoré obsahuje osem songov a kapela si ho financovala sama z vlastných zdrojov. O dva roky neskôr nádejní thrasheri vydali mini CD  “Armies Of Hell“, ktoré bolo distribuované gréckym vydavateľstvom a ktorým potvrdili svoje kvality a ambície. Netrvalo dlho a kapela nahrala v roku 2007 album, ktorý vzbudil celosvetovú pozornosť médií, kritikov a hlavne získali si fanúšikov po celom svete. Toto dielo nesie názov “Eternal Domination“! Posledný štúdiový počin z novembra 2009 “Sanctify The Darkness“ už vyšiel pod krídlami NUCLEAR BLAST. Ešte predtým však  kapela bola ocenená cenou ROCK THE NATION s pomedzi 1200 kapiel a získali zmluvu s už vyššie spomínaným celosvetovým vydavateľským gigantom!

Pripájame pár komentárov známych hudobníkov ku poslednému štúdiovému počinu Grékov SUICIDAL ANGELS.
 „SUICIDAL ANGELS kombinujú prvky starej Sepultury s modernou dobou nenávisti a vrátili späť ducha slávnych časov Thrash Metalu. VRAŽDIACE!!!“
Mille Petrozza (KREATOR)

 „Grécko nie je iba krajina, kde sa môžete v kľude zrelaxovať na krásnych slnečných plážach, je to tiež krajina samovražedných anjelov (SUICIDAL ANGELS). Táto grécka odpoveď na SLAYER v podobe albumu SANCTIFY THE DARKNESS určite prekvapí každého, perfektné riffy, vraždiaci  vokál, rýchlosť a agresia – oldschool v tom najlepšom. SKURVENE VÝBORNÝ ALBUM“
Maurice (LEGION OF THE DAMNED)

SAVAGE MESSIAH  je britská thrash metalová skvadra zrodená v roku 2007 v Londýne. Kapela vydáva ešte v roku 2007 EP “Spitting Venom“ ktoré je produkované Andym Faulknerom z ďalšej britskej death veličiny BOLT THROWER a kapele sa hneď po vydaní dostáva veľkej pozornosti zo strany metalového okolia, čomu nasvedčujú aj spoločné vystúpenia s veličinami ako: JUDAS PRIEST, METALLICA, CARCASS, ARCH ENEMY, LAMB OF GOD a mnoho ďalších. Prakticky hneď po vydaní sa kapely ujíma label CANDLELIGHT RECS. A v októbri 2009 vychádza full počin “Insurrection Rising“, ktorý určite stojí za to si vypočuť. JE SA NA ČO TEŠIŤ!!!

Posledná kapela, ktorá sa účastní na tomto tour  je nemecká  thrash metalová beštia z Hannoveru CRIPPER. Kapela, ktorá sa dala dokopy niekedy okolo roku 2005 v sebe zklbuje chytľavé riffy, bezhlavé bicie a časti, ktoré vám nakopú prdel a hlavne vokál, ktorý sa s ničím nemazná. Vokál stojí za povšimnutie pretože ho zo seba vydáva pôvabná žena menom Britta. Kapela, ktorá v sebe dusí prvky klasického thrashu a moderného melodického deathu má za sebou radu koncertov po Európe, jedno EP a dva plnohodnotné štúdiové záseky, z ktorých posledný “Devil Reveals“ (2009) sa teší veľkej obľube ako u metalových kritikov tak aj medzi fanúšikmi.
Týmto Vás chceme všetkých metalu chtivých pozvať na KILLFEST TOUR 2010 po prvýkrát na Slovensku!!!

PRVÉ OHLASY NA NOVÝ ALBUM OVERKILL – "IRONBOUND"

"Bolo neuveriteľne vzrušujúce spolupracovať s OVERKILL! Prvý krát som ich videl na tour v roku 1989, kedy predskakovali Slayer a musím povedať, že mi to odfúklo mozog… a práve nový album mi prináša opäť rovnaký pocit NEUVERITEĽNÉ!!!"
Peter Tägtgren / Hypocrisy

"IRONBOUND vám jednoducho odstrelí bubienky… stále a znova! Neuveriteľne rozmanitý thrashový útok! Jednoducho najlepší thrashový album nahraný v roku 2010!"
Jonas Kjellgren/ Scar Symmetry

"OVERKILL je jedna zmála kapiel, ktorá má jediečný štýl ktorý v sebe mieša prvky ich tradičného zvuku 80tych rokov s s mnohými vplyvmi agresie a brutality. Som fanúšikom OVERKILL vyše 20 rokov a "IRONBOUND" je ďalším dôkazom, že som sa nemýlil. OVERKILL vytrie dlážku s množstvom kapiel, a tých, ktorí by sa chceli vzoprieť si páni dajú na raňajky, bez toho aby si protivník všimol čo sa deje."
Hakon Grav / Scream Magazine (N)

"Iba jediné slovo: ZABIJÁCKE"
Frank Albrecht / Rock Hard D

"58 minút nadupaného Thrashu, Stará škola prezentovaná majstrami samotnými"
Kris Mertens / Mindview (B)

"Popravde, toto je najlepší album!!! Toľk variácií v každom songu, toto je ako história thrash metalu a NWOBHM v novom kontexte, je to proste stála OVERKILL!!"
Jonathan Selzer / Metal Hammer (UK

"Ako už býva zvykom, EPL Agency ponúka cenovo zvýhodnené lístky na vybrané akcie a tentokrát to tiež nebude ináč.
Ponúkame lístky na KILLFEST TOUR – OVERKILL, SUICIDAL ANGELS, SAVAGE MESSIAH, CRIPPER
13.02.BRATISLAVA – MAJESTIC MUSIC CLUB v hodnote 21 € (bežný elektronický predpredaj je 23 €).
Tieto lístky si môžete objednať formou objednávky na dobierku na emaile: epltickets@gmail.com alebo telefonicky na čísle 0908 22 34 77.
Taktiež platí táto zvýhodnená cena aj pre všetkých účastníkov autobusového zájazdu z Banskej Bystrice a Vranova nad Topľou."

Viac info o zájazde:

Banská Bystrica : Michal-Hardrocker 0908 923374
Vranov nad Topľou : Tibor 0915 717777

Info:
www.eplagency.sk
www.myspace.com/eplconcertagency
www.ticketportal.sk
www.myspace.com/overkill
www.myspace.com/suicidalangels
www.myspace.com/savagemessiahmetal
www.myspace.com/cripperthrash

Tlačová správa