Max a Iggor Cavalerovci mieria do Bratislavy: Zahrajú celý album Roots

Max a Iggor Cavalera sú najznámejšími bratmi na metalovej scéne. Založili skupinu SEPULTURA, s ktorou ovplyvnili metalovú hudbu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.

Z roku 1996 pochádza album „Roots“, s ktorým už viac ako rok križujú svet a spoločne s fanúšikmi oslavujú 20 rokov od jeho vydania. Ak ste ich ešte nestihli, napraviť to môžete už 2. augusta na koncerte Max & Iggor Cavalera Return To Roots v bratislavskom MMC.

Iggor a Max Cavalerovci

Veľkým snom fanúšikov po celom svete bolo ešte raz počuť priamo z Maxovho hrdla za doprovodu Iggorovho nenapodobiteľného bubnovania ono slavné „Roots Bloody Roots“ alebo „Ratamahatta“. V Bratislave dostanú viac. „Odznie kompletne celý album „Roots Bloody Roots“ a bude to mocné. Je to klenot, ktorý vtedajšiu SEPULTURU vystrelil medzi svetovú extraligu. Niežeby pred tým neboli slávni, veď dovtedy vydali 5 albumov, ktoré patria medzi hudobné klenoty, ale „Roots“ bola úplne iná káva,“ pozýva na koncert Michal Očovan z usporiadateľskej agentúry ProMusic.

O tento program je veľký záujem, čo dokazujú stále pribúdajúce koncerty. Pôvodne sa s návratom do Európy nepočítalo a predsa sa predstavia v našich končinách na letných festivaloch. Avšak na Slovensku odohrajú exkluzívnu klubovú šou. Ani samotný Max Cavalera nečakal, že by tento program mohol mať takýto úspech. Na sklonku minulého roka sa o tom zdôveril v rozhovore pre loudwire.com. „Je neuveriteľné, aký vplyv má tento album aj po dvadsiatich rokoch. Každý pozná celé texty naspamäť a spievajú si aj veci, ktoré sme pred tým nikdy nehrali naživo ako Lookaway alebo Itsári. Hráme celý album odzačiatku do konca, každú jednu notu a je to úžasné.“

Max Cavalera priznáva, že je to jeden z jeho najdôležitejších albumov. Svetu ukázali nový spôsob, akým tvoriť metalovú hudbu a samotný album obsahuje veľa netradičných vecí. Zásadným prvkom je, že zmiešali tvrdú muziku s koreňmi domorodej brazílskej hudby. „Teraz je ešte lepší, než predtým, keď sme vyrazili na turné. Teraz chutí lepšie a mám pocit, že je na ňom niečo zvláštne. Asi to bude tým, že časom dozrel. Keď ho hráme naživo má špeciálnu príchuť, oveľa silnejšiu ako pred dvadsiatimi rokmi.“

Max a Iggor Cavalera vystúpia s programom „Return To Roots“ 2.augusta 2017 v bratislavskom klube MMC. Lístky sú už v predpredaji v sieti Ticketportal. Kapacita je obmedzená.

Plagát ku koncertu

redakciu informoval PR manažér Edo Kopček z ProMusic