Folková veselica na Veľkonočný piatok: Do Tartarosu prídu TÝR, HEIDEVOLK a DALRIADA

TÝR ohlasuje na rok 2019 Európske headline turné „The Tour From Hel“ spolu s co-headlinerom HEIDEVOLK a hosťom DALRIADA.

TÝR (Fo) – progressive folk metal
HEIDEVOLK (Ned) – folk/viking metal
DALRIADA (Hun) – folk metal
MARTUROS (Sk – Prievidza) – heavy metal
SURMA BAND (Cze) – symphonic rock/metal

Piatok 19.4.2019, Banská Bystrica – RC Tartaros
Štart: 18:00, vstupné: od 25 eur

Začiatkom marca vydávala skupina TÝR z Faerských ostrovov prostredníctvom vydavateľstva Metal Blade Records svoj ôsmy štúdiový album nazvaný „Hel“, ktorý je je kombináciou nemilosrdne melodického a progresívneho folk metalu, ktorý ihneď nadchne každého, kto kapelu počúval kedykoľvek počas ich dvadsaťročnej kariéry.

Aby TÝR oslávili svoj nový album, vyrážajú na európske cesty spolu s holandskými HEIDEVOLK a maďarskými DALRIADA. Na pódiu ich bude ako čestný člen opäť sprevádzať Attila Vörös (NEVERMORE, SATYRICON a ďalší), ktorý tak posilní novú zostavu. Okrem neho pred nedávnom rady TÝR posilnil aj bubeník Tadeusz Rieckmann (DALRIADA). Toto turné dostane aj jednu zastávku u nás – kapely privítame v srdci Slovenska – v banskobystrickom klube Tartaros.

„Bolo to poriadne dávno odvtedy, čo TÝR naposledy hral európske turné v roli headlinera a tešíme sa na náš návrat. S podporou holandských HEIDEVOLK a DALRIADA z Maďarska vám zahráme niektoré naše nové skladby, ako aj staršie hity,“ uviedla skupina z Faerských ostrovov.

Po úspešnom turné s KORPIKLAANI a ruskou ARKONOU je HEIDEVOLK pripravený na ďalšiu púť po Európe. Ako co-headliner vás prevedie po starovekých bojiskách a sálach, kde medovina tečie prúdom, aby tak oslávil svoj ostatný album „Vuur van Verzet“. Ten je zároveň ich najrozmanitejšou nahrávkou.

A aby sme túto úžasnú zostavu uzavreli k dokonalosti, pridala sa aj DALRIADA, ktorá sa tak vydá na svoje prvé turné po Európe so svojim ostatným albumom „Nyárutó“.

Heavy metalová skupina MARTUROS, tvorená speváčkou Maggee, bubeníkom Matúšom, gitaristami Adriánom a Romanom a basgitaristom Jurajom, stihla odohrať viacero významných koncertov, napríklad ako support Marca Mendozu, DRAGONHAMMER, či Rockfest Nitrianske Rudno 2017 a 2018. Vo februári roku 2019 im vyšiel debutový album „Nameless“ pod českým vydavateľstvom Support Underground.

V Banskej Bystrici sa predstaví česká skupina SURMA vedená charizmatickou česko-ukrajinskou speváčkou Viktóriou Surmovou. Kapela bude mať pod Urpínom premiéru.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa