Do Trnavy zavítajú rakúski melodici DRAGONY, ich predskokanmi dve slovenské kapely

Trnavský Art Klub privíta fanúšikov melodickejšieho metalu. Tešte sa na tri kapely na čele s Rakúšanmi DRAGONY.

DRAGONY (Aut) – melodic power metal
MOTORSCREAM PROJECT (Sk – V. Krtíš) – old school heavy metal
MARTUROS (Sk – Prievidza) – heavy metal

Sobota 21.9.2019, Trnava – Art Klub
Štart: 19:00

DRAGONY sú rakúska power metalová skupina s prvkami symfonického metalu založená v roku 2007 vo Viedni. V porovnaní s ostatnými skupinami na metalovej scéne sú DRAGONY prirovnávaný ku kapelám ako FREEDOM CALL, HAMMERFALL, SONATA ARCTICA či NIGHTWISH. Samotní členovia priznávajú inšpiráciu týmito skupinami. Kapela vo svojich začiatkoch odohrala niekoľko koncertov v úlohe predkapely a v roku 2011 bol vydaný debutový album „Legends“. O rok neskôr podpísali zmluvu s vydavateľstvom Limb Music, ale kapelu opustili gitarista a klávesák. Nasledujúci album tak na seba nechal dlhšie čakať až do roku 2015, kedy vydali nahrávku „Shadowplay“. V rámci jeho podpory kapelu ako predskokana zobrali na turné GAMMA RAY. V roku 2018 im vyšiel tretí album „Masters of the Multiverse“, ktorý odprezentujú aj v Trnave.

MOTORSCREAM PROJECT je kapelou hrajúcou hlavne staré skladby MOTÖRHEAD! Nie je to však žiadny revival, nie je to tribute kapela! Z pôvodného zámeru sa stala úspešná plnohodnotná skupina, ktorá už skladá materiál na svoj debutový album. Tento večer kapela nebude hrať iba prevzaté skladby, ale predstaví aj svoju vlastnú tvorbu.

MARTUROS založili zhruba v roku 2015 Maggee (spev) a Matúš (pôvodne gitara, teraz bicie), neskôr sa k nám pridal gitarista Roman, v auguste 2016 basgitarista Juraj a v terajšej zostave funguje od marca 2017, kedy sa k nim pridal gitarista Aďo. Medzi najvýznamnejšie koncerty, ktoré táto skupina odohrala patria Rockfest Nitrianske Rudno 2017 a 2018 a support Marca Mendozu v RC Mlyn vo Vrútkach.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa