DIMMU BORGIR, FEAR FACTORY, DEFTONES alebo ROTTING CHRIST sa hlásia o slovo s novinkami

DIMMU BORGIR predĺžili zmluvu s Nuclear Blast Records. FEAR FACTORY a DEFTONES s novými videoklipmi. ROTTING CHRIST majú nové lyric video. Informácie aj z táborov DESTRUCTION, KVELERTAK, DESPISED ICON, KHADAVER a TEMPLE.

dimmu-borgir-norway

DIMMU BORGIR

Nórska formácia DIMMU BORGIR predĺžila zmluvu s vydavateľstvom Nuclear Blast Records. Čoskoro by mali oznámiť aj informácie ohľadom nového albumu a DVD „Forces of the Northern Night“. Bolo by veruže na čase, veď od vydania posledného albumu „Abrahadabra“ prešlo už neuveriteľných 6 rokov!

Industrial metaloví FEAR FACTORY natočili nový videoklip ku piesni „Expiration Date“, pochádzajúcej z aktuálnej dosky „Genexus“.

Nový klip majú aj DEFTONES, konkrétne k songu „Prayers/Triangles“ z ich čerstvej, v poradí ôsmej štúdiovej novinky nesúcej názov „Gore“.

Neznabohovia ROTTING CHRIST majú nové lyric video ku skladbe s názvom „Les Litanies De Satan“ z ich aktuálnej radovky „Rituals“. Ešte dodáme, že v spomínanej piesni hosťuje Vorph zo SAMAEL.

Nemeckí thrash metalisti DESTRUCTION zverejnili trailer na ich novú štúdiovku „Under Attack“, ktorá vyjde 13. mája prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

Nóri KVELERTAK vypustili novú skladbu „Berserkr“ pochádzajúcu z ich chystanej, v poradí tretej radovky „Nattesferd“. Tá oficiálne vyjde 13. mája u Roadrunner Records.

Deathcoroví navrátilci DESPISED ICON oznámili, že podpísali zmluvu s vydavateľským gigantom Nuclear Blast Records. Kapela sa vracia po siedmich rokoch od posledného albumu s novým zásekom „Beast“. Jeho vydanie je naplánované na toto leto. Nižšie si môžete pozrieť aj teaser.

Presne na prvého apríla slovenská blackened industrial metalová formácia KHADAVER oznámila, že končí svoju činnosť. Žiaľ, nešlo o prvoaprílový žart. Na facebooku sa ku skončeniu činnosti vyjadril hlavný mozog kapely Nihil Nix. Tu je: „Pretože sa veľa ľudí zaujíma, čo je za ukončením KHADAVER, rozhodol som sa napísať svoje osobne vyjadrenie. Nereflektuje názory ostatných členov kapely. Kapelu som zakladal v roku 2006 s cieľom hrať hudbu, ktorá ma bude baviť a s ktorou budem môcť vystupovať doma a v zahraničí. Tomu som podriadil celé fungovanie kapely. Nikdy som nemal záujem hrať v lokálnych baroch pre 30 ľudí (čo je samozrejme nutné, keď kapela začína), ale ísť ďalej. Ako išiel čas, z kapely odchádzali ľudia, ktorí jej škodili svojou nezodpovednosťou a brzdili ju vo vývoji. Ťahal som ju však napriek tomu ďalej, lebo som si myslel, že tvrdá práca prinesie výsledky. Posledná zostava kapely aspoň šla za spoločným cieľom. No po 10 rokoch som dostal pocit, že kapela sa nikam reálne nepohla a ostala stáť na tom istom mieste. Po 10 rokoch KHADAVER nemá žiadneho vydavateľa, ktorý by mu veril a chcel ho posunúť ďalej. Takisto som mal (a mám) osobný pocit, že metalová scéna na Slovensku je mŕtva a fanúšikovia, ako aj metalová verejnosť (organizátori, promotéri, média), nemali záujem na tom, aby bola kapela propagovaná v rozsahu, v akom by si to podľa mňa zaslúžila. Poslednou vecou bola samotná limitácia „značky“ KHADAVER a žáner, od ktorého buď každý očakával niečo špecifické alebo naopak od neho bočil, pretože mal zadebnený názor, že to nie je pravý metal. Nie je prijateľné hrať 10 rokov a nehrať na jedinom Slovenskom metalovom festivale, ktorý tu máme. Nie je prijateľné dostať ponuku od lokálneho festivalu s absolútne nevyhovujúcim hracím časom, pretože iné, nie lokálne, kapely si zaslúžia lepši čas viac. Nie je prijateľné dočkať sa absolútnej ignorancie od moderátora jedinej metalovej relácie v komerčnom rádiu na Slovensku. Nie je prijateľné hrať v domáckom meste a dočkať sa chladnej odozvy, kedy ľudia stoja so založenými rukami 10 metrov od pódia. Nie je prijateľné hľadať si zahraničného vydavateľa a booking agentúru a dostať ponuku na absolútne smiešne služby za ťažké peniaze. Preto, keď som si uvedomil, že som do toho vrazil kopec financií, času a energie a dostal som naspať príliš málo, som sa rozhodol pôsobenie tejto kapely ukončiť. Nemyslím si, že niekomu niečo dlžím a toto rozhodnutie ma oslobodilo. Na záver len dodám, že posledná zostava sa rozišla v dobrom, ostávame naďalej v kontakte a všetci milujeme hudbu. Nechcem dopredu sľubovať nič, ale nikto z nás nemá záujem všetko hodiť za hlavu. Minimálne z mojej strany môžete v bližšie neurčenej dobe očakávať novy, sólový materiál. Čo prinesie budúcnosť, nikto z nás nevie, ale nechajme sa všetci prekvapiť. Ďakujem všetkým za podporu počas týchto 10 rokov. Život ide ďalej. Rohy hore.“

Slovenská skupina TEMPLE z Prešova vydala 1. apríla debutový materiál „Contrasting Emotions“, ktorý je voľne dostupný pre fanúšikov na youtube. Vypočuť si ho môžete pod správičkou.