RAGE predstavia o pár dní v Košiciach svoj najnovší album

Na aktuálnom turné si so sebou vezú dvoch hostí.

RAGE (Ger) – power/thrash metal
SERENITY (Aut) – symphonic metal
VANISH (Ger) – power metal

Štvrtok 20.2.2020, Košice – Collosseum

Keď Peter „Peavy“ Wagner založil ešte v roku 1984 skupinu Avenger, neskôr premenovanú na RAGE, sotva by stavil zlámaný groš na fakt, že sa ešte v roku 2020 bude túlať po svete s kapelou a nahrávať albumy. Túto stávku by zaručene prehral.

RAGE

Za tie roky RAGE nahrali 25 štúdiových albumov a stále neúnavne koncertujú po celom svete. Počas svojich potuliek sa tento metalový trojlístok zastaví aj v košickom Collosseu, do ktorého dorazí v zostave Peavy (basgitara, spev), Marcos Rodriguez (gitara) a Vassilios „Lucky“ Maniatopoulos (bicie). Toto nadupané trio si do Košíc pozvalo aj hostí. Pred hlavnými hviezdami večera si zahrá symphonic – metalové kvarteto SERENITY a nemecká metalová päťka VANISH.

Počas šestnástich rokov svojej existencie vydali SERENITY sedem albumov. Ten najnovší „The Last Knight“ vyšiel tohto roku. Kapela funguje v zostave Georg Neuhauser (spev), Fabio D’Amore (basgitara), Andreas Schipflinger (bicie) a gitarista Cris Hermsdörfer. Ich heslom je „Symphonic Metal at its best!“

VANISH zo Stuttgartu vznikli v roku 2000. Kapelu tvorí spevák Bastian Rose, basák Andreas Armbruster, bubeník Ralf Nopper a gitaristi Philipp Schönle a Benjamin Galster. Sama skupina svoj štýl definuje ako čistý power metal s nádychom progu a thrashu s množstvom emócií.

Rok 2020 prináša nový album a svetové turné

Rok 2019 bol pre RAGE veľmi výnimočný. Kapela v lete oslávila narodeniny špeciálnymi koncertmi s projektom Lingua Mortis Orchestra (RAGE sa ako jedna z prvých kapiel nebála spojiť metal a živý symfonický orchester). Symbolickým sfúknutím 35 sviečok na ich narodeninovej torte bol výročný set na festivale Wacken Open Air.

Rok 2020 znamená pre RAGE novú epizódu. Prináša im svetové turné, koncerty na viacerých európskych festivaloch a celkom čerstvý, len teraz v januári vydaný už svoj 25 štúdiový album nazvaný „Wings of Rage“, ktorí prídu 20. februára predstaviť do košického Collossea.

FB Event

Tlačová správa