Serj Tankian a EVANESCENCE s novými videami, novinky hlásia aj LACUNA COIL či PESTILENCE

Serj Tankian (SYSTEM OF A DOWN) s novým lyric videom. EVANESCENCE s novým klipom. LACUNA COIL vydá nový živák. PESTILENCE a GO AHEAD AND DIE zverejnili nové skladby. CALIBAN natočili nový videoklip. MINCING FURY hľadajú bubeníka.

Serj Tankian

Serj Tankian (SYSTEM OF A DOWN) vypustil do sveta nové lyric video k piesni „Your Mom“ z aktuálneho EP „Elasticity“. „Keď som počúval začiatok piesne, s jemnejšou akustickou gitarou, predstavil som si odvážneho vtáka letiaceho nad krajinou, neuvedomujúceho si nebezpečenstvo čakajúce vo vojnou zmietaných krajinách pred sebou. To však vtáka nezastavilo a zobral na seba podobu „Tvojej mamy“. Keď bojovníci pokračujú v kampani zničenia Zeme svojimi bombami a chaosom, mama privolá silu so svojho spojenia s Matkou Zem a stane sa zosobnením spravodlivosti proti bojovníkom. Kopne ich do zadku a vráti sa do podoby vtáka, ktorý sa posadí na mŕtvoly ničiteľov a obnoví rovnováhu Zeme,“ uvádza režisér videoklipu David Bradford v tlačovej správe.

Kapela EVANESCENCE natočila nový videoklip k piesni „Better Without You“ z aktuálnej nahrávky „The Bitter Truth“.

Talianska formácia LACUNA COIL vydá 25. júna prostredníctvom vydavateľstva Century Media Records nový živák (CD/Vinyl/Digital) „Live from the Apocalypse“. Pôjde o záznam streamovaného koncertu z 11. septembra 2020 na ktorom odohrali album „Black Anima“ v celej dĺžke. Nižšie nájdete ukážku v podobe skladby „Bad Things“.

Death metalisti PESTILENCE sa hlásia o slovo s novou, klipom podporenou skladbou „Morbvs Propagationem“ z dosky „Exitivm“. Tá má dátum vydania stanovený na 25. júna prostredníctvom vydavateľstva Agonia Records.

Formácia GO AHEAD AND DIE, ktorej členom je aj Max Cavalera (SOULFLY, CAVALERA CONSPIRACY) so svojim synom Igorom Amadeus Cavalerom, zverejnila novú skladbu „Toxic Freedom“. Tá je súčasťou chystaného debutu „Go Ahead and Die“, ktorý vyjde 11. júna prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

Metalcoristi CALIBAN majú nový videoklip k songu „nICHts“ z albumu „Zeitgeister“. Ten vyjde 14. mája prostredníctvom vydavateľstva Century Media Records a bude obsahovať staršie skladby kapely, avšak tentokrát v ich rodnom, nemeckom jazyku.

Death/grindová stálice z Moravy MINCING FURY s více než 20 letou existencí (a stovkami odehraných koncertů po celé Evropě) hledá bubeníka. „Aby těch špatných zpráv v této posrané době nebylo málo, rozhodl se nás opustit náš dlouholetý kamarád do nepohody a alko-radovánek, bubeník Denis alias Dicko. Tímto mu děkujeme za veškerý čas a společné zážitky, a přejeme mu hodně zdaru v dalším působení na scéně v jeho dalších kapelách. Jelikož se ještě necítíme na důchod a myslíme, že můžeme scéně ještě něco dát (min. vyčistit pár pódií), rozhodně se nechystáme končit. Bez pořádného bubeníka to ale jen tak nepůjde. Najde se tedy nějaký tlučmistr (nejlépe podobný magor, jako jsme my), který by to s námi chtěl zkusit? Samozřejmě nejlépe z Brna či okolí, nicméně i případná spolupráce na větší vzdálenost je možná. Zájemci prosím pište do zpráv,“ uvedla kapela. – Tlačová správa