Ďalší Angelus Fest bude pomáhať opusteným zvieratám, ťahákmi koncerty CRANIAL VOID a ATTACK OF RAGE

V piatok 9.decembra sa uskutoční ďalšie, v tomto roku už 5. podujatie organizované pod hlavičkou Angelus. Opäť pôjde o benefičnú akciu, tentokrát zameranú na pomoc opusteným zvieratám.

ANGELUS PET RESCUE

CRANIAL VOID (Sk) – deathcore/progressive death metal
ATTACK OF RAGE (Sk) – grindcore
PLASTERY (Sk) – death metal
I AM THE VERDICT (sk) – metalcore

Piatok 9.12.2022, Banská Bystrica – Klub 77
Štart: 19:00

Názov Angelus Pet Rescue plne vystihuje myšlienku tohto klubového koncertu, nakoľko celé vyzbierané vstupné organizátori venujú útulkom Bystrická mačačáreň v Banskej Bystrici a Tuláčik v Brezne. Prevádzkovatelia útulkov neustále bojujú s nutnosťou zabezpečiť krytie ich nákladov a práve v tomto boji im každý návštevník Angelus Pet Rescue pomôže zaplatením vstupného.

Hudobne si na Angelus Pet rescue prídu na svoje hlavne milovníci extrémnejších metalových žánrov. Účasť prisľúbili I AM THE VERDICT, hrajúci metalcore a tiež death metaloví PLASTERY. Obe kapely sú prepojené cez osobu gitaristu Igora Kočiša, ktorý má pozitívny vzťah k benefičným podujatiam. Ako člen legendy slovenskej metalovej scény martinských Lunatic Gods sa pravidelne zúčastňuje koncertu pre Horára, bývalého vokalistu skupiny, ktorý v mladom veku podľahol zákernej rakovine. Jeho odkaz smerom k organizátorom charitatívnych akcii je jednoznačný: „Určite pokračujte v dobrej veci“.

V ATTACK OF RAGE za bicími kraľuje výrazná osobnosť slovenskej undergroundovej scény Ľuboš „Hoyas“ Dúcky, ktorý je rovnako známy náklonnosťou k dobročinnosti, keďže každoročne organizuje charitatívny Celestial Help Fest. Hoyas pozýva fanúšikov na Angelus Pet Rescue týmito slovami: „Celú existenciu ATTACK OF RAGE sa snažíme byť zárukou kvalitného grindcore náklepu. Nikdy sme nepodliehali trendom a vždy sme hrali úprimný grindcore. No a presne na toto sa môžu všetci na našich koncertoch a nahrávkach tešiť aj naďalej.“

Ťahákom Angelus Pet Rescue budú bezpochyby aj víťazi ceny Radio_Head awards za rok 2021 v kategórii Hard & Heavy – CRANIAL VOID. Ich výkon na septembrovom Montana Metal Fest (reportáž TU) bol veľmi impresívny, čo potvrdzuje fakt, že skupina je vo výbornej forme a oplatí sa prísť si pozrieť ich koncert tentokrát v intímnejšej klubovej atmosfére. Gitarista skupiny Igor Kučera rovnako vidí zmysel v účasti na benefičnej akcii:„Veľmi sa tešíme už len zo samotnej benefičnej akcie, ale samozrejme aj na chalanov zo všetkých vystupujúcich kapiel. Bude to super večer a ja len dúfam, že sa na ňom uvidíme s čo najviac ľuďmi, či už fanúšikmi metalovej hudby, ako aj ľuďmi, ktorým naozaj nie sú zvieratká ukradnuté, a vieme im spoločne aspoň trochu pomôcť ku kvalitnejšiemu životu.“

FB Event

Plagát ku Angelus Pet Rescue

Tlačová správa