Záplava noviniek v úvode týždňa: SLIPKNOT, DEEP PURPLE, PARADISE LOST, SEPTICFLESH a ďalší

SLIPKNOT ponúkajú zábery z tvorby videoklipu. DEEP PURPLE zas zo svojej skúšobne. PARADISE LOST s novým klipom. SEPTICFLESH vydajú DVD. TRIPTYKON zverejnili ukážku z nového živáku. POWERWOLF vydajú novú kompiláciu. PRIMAL FEAR, ALICE COOPER, DISAVOWED, STATIC-X a ENEMY sa hlásia s novými skladbami.

SLIPKNOT

Kapela SLIPKNOT zverejnila zábery zo zákulisia tvorby videoklipu ku skladbe „Unsainted“ z aktuálnej nahrávky „We Are Not Your Kind“.

Veteráni DEEP PURPLE ponúkajú náhľad do skúšobne, kde hrajú pieseň „Throw My Bones“ dva týždne pred odchodom do nahrávacieho štúdia. Pieseň pochádza z chystanej nahrávky „Whoosh!“, ktorá vyjde 7. augusta prostredníctvom vydavateľstva earMUSIC.

Britskí gotici PARADISE LOST nahrali nový videoklip ku skladbe „Darker Thoughts“ z pred pár dňami vydanej štúdiovky „Obsidian“.

Symfonickí death metalisti SEPTICFLESH vydajú DVD s názvom „Infernus Sinfonica MMXIX“. Pôjde o záznam vystúpenia z Mexico City z 2. februára 2019, kedy odohrali koncert so symfonickým orchestrom a detským speváckym zborom. Trailer zverejnia v utorok 19. mája večer.

Švajčiarska formácia TRIPTYKON zverejnila ukážku z čerstvého živáku „Requiem (Live at Roadburn 2019)“ v podobe skladby „Rex Irae“. Živák zachytáva po prvý raz naživo odohratú trojdielnu kompozíciu „Requiem“ s orchestrom Metropole Orkest a hosťujúcou speváčkou Safou Heraghi.

Nemcom POWERWOLF vyjde 3. júla u vydavateľstva Napalm Records nová best of kompilácia „Best of the Blessed“. Obsahovať bude 16 vybratých skladieb, pričom niektoré z nich budú v nových verziách a 14 live skladieb nahratých počas turné Wolfsnächte z roku 2018. Ako ochutnávka nech poslúži pieseň „Sanctified with Dynamite“.

Power metalisti PRIMAL FEAR sa hlásia o slovo s novou skladbou „Along Came the Devil“ z albumu „Metal Commando“. Ten vychádza 24. júla prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

ALICE COOPER vypustil do sveta nový singel „Don´t Give Up“ podporený aj videoklipom. Skladba je spontánnou reakciou na výzvy, ktorým v súčasnosti čelíme. Ešte dodáme, že ALICE COOPER taktiež pracuje na dokončení novej a zatiaľ nepomenovanej štúdiovky.

Brutal death metalová mlátička DISAVOWED má vonku nový song „The Enlightened One“ z albumu „Revocation of the Fallen“. Ten by mal vyjsť tento rok prostredníctvom vydavateľstva Brutal Mind.

Industrial metalová kapela STATIC-X vydala nový singel „All These Years“ obsahujúci vokály zosnulého speváka Waynea Statica. Song nájdete na novom albume „Project Regeneration Vol. 1“. Novinka uzrie svetlo sveta 10. júla.

Piešťanská kapela ENEMY zverejnila oficiálne lyric video ku piesni „Fear That Gives Men Wings“ na podporu vydania nového CD s názvom „Fear“. Nahrávanie prebehlo minulý rok v máji, mix v júni 2019. Nosič vyšiel vo februári 2020. Celý album si môžete vypočuť aj vo všetkých streamovacích službách dostupných v tomto teritóriu.